Виховний захід «Чорнобиль – гіркий полин» у КЦ м. Нетішин

23 квітня 2014 року вихованці Краєзнавчого центру провели виховний захід «Чорнобиль – гіркий полин»

26 квітня 2011 року, у цей траурний день, з метою вшанування ліквідаторів наслідків аварії в Нетішині урочисто відкрили стелу-пам’ятник. Вона розміщена на фасаді самостійної державної пожежної частини № 8. На стелі викарбувано промовисті вірші Галини Павленко, працівника ДПЧ-7 з охорони Хмельницької АЕС.

Знаково, що у день відкриття , як і під час аварії, буяла весна – квітуча, напоєна запахом землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що та весна з її демонстраціями і маївками назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається увесь світ…

Вже минуло багато років з дня аварії на ЧАЕС. Своїм чорним крилом ця подія торкнулася кожного українця. Вчені стверджують, що весь масштаб трагедії ще позначиться на генофонді нації. Про масштаби трагедії під час відкриття стели присутнім розповів Іван Козійчук, начальник першого ЗДПО з охорони ХАЕС  та міста Нетішина, полковник служби цивільного захисту. Виявляється, 34 співробітники нетішинського гарнізону державної пожежної охорони на чолі з Аполлінарієм Швецем були серед тих, хто рятував людство від чорнобильського смертоносного вогню.

На відкритті стели-пам’ятника був присутній її автор, скульптор, заслужений художник України Сергій Чумаков. Головним виконавцем авторського задуму Чумакова був Олег Самолюк, а майстром, що здійснював технічну сторону робіт, — його брат Олег.