УРА!!! Ми четверті!!!

Напередодні Всесвітнього дня туризму, який відзначається 27 вересня, збірні команди освітян Хмельницької області черговий раз зібрались на традиційний Чемпіонат області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад-2013». Відбувся він в останні дні вересня – з 26 по 30. Змагання проходили у лісовому масиві поблизу міста Деражні. Не зважаючи на складні погодні умови (затягнуте густими хмарами небо, проливний дощ – таким виявився день 26 вересня) на Чемпіонат прибуло 20 команд з 15 районів та 5 міст області.

          На відкритті Чемпіонату учасників тепло вітали голова Хмельницької обласної організації профспілок працівників освіти і науки ЯримюкА.С.,  керівник апарату Деражнянської районної державної адміністрації Пиріжок І.Д., директор обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Шенькарук С.М.  Гарними веселими піснями учасників вітав Деражнянський народний хор. Протягом чотирьох  днів тривало справжнє туристичне свято.
В програмі змагань були дві спортивні дистанції – «Командна смуга перешкод», «Особисто-командна смуга перешкод» і конкурси: з в’язання туристських вузлів, розпалювання туристського багаття та презентацій, що мали відображати туристсько-спортивне життя свого міста або району.

Команду освітян міста Нетішина представляли Білоус Юрій Анатолійович, керівник гуртка  «Спортивний туризм», Левчук Федір Володимирович, керівник гуртків «Пішохідний туризм», Онойко Артем Сергійович, вчитель інформатики НВК, Ткачук Тетяна Анатоліївна, вчитель географії НВК, Зінчук Лариса Романівна, вчитель фізкультури  НВК, Гладишева Наталія Михайлівна, вчитель географії  ЗОШ №2, Кондратюк Іван Миколайович, вчитель фізкультури ЗОШ №4, Матус Олена Олександрівна, директор Краєзнавчого центру.

Напруженою була боротьба за першість  серед команд вчителів, але наша команда уже в перший день показала четвертий результат.  На смузі перешкод, дистанції ІІІ класу, освітяни-туристи долали 8 етапів, шість з яких проходили із самонаведенням: це спуски, підйом та траверс схилом, різні види переправ – по колоді, навісній та крутопохилій.

   Другого дня команди змагалися на дистанції «Особисто-командна смуга перешкод». Кожний учасник команди мав подолати 9 технічних етапів, три з яких потрібно було навести самому. Результат команди визначався за сумою чотирьох кращих результатів. І тут ми знову четверті поступившись лише  командам  міста Хмельницького, Шепетівського та  Деражнянського районів. Змагання проходили зі справжнім туристичним завзяттям. Нетішинці продемонстрували спритність, професіоналізм і вміння долати труднощі в туристичній естафеті.

У конкурсній програмі команди проявили багато вигадки, фантазії, зуміли показати себе яскравими та креативними і результати були такими: у конкурсі в’язання туристських вузлів 1 місце у м. Кам’янця-Подільського, 2-ге – у міста Нетішин, 3-тє – у команди м. Хмельницького, у конкурсі «Розпалювання вогнища» кращою була команда  Красилівського району, друге місце у команди Білогірського району, третє місце поділили педагоги з команд міст Шепетівки та Нетішина.

На урочистому закритті Чемпіонату переможці і призери були нагороджені грамотами від Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації, обласної організації профспілки працівників освіти і науки, обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, медалями, Кубками та цінними призами від обласної профспілки вчителів.

Головною метою проведення змагань є популяризація та пропаганда туризму серед працівників освіти, а також надання методичної та практичної допомоги працівникам освіти області з туристсько-краєзнавчої роботи в навчальних закладах.

Стомленими, але щасливими ми повернулись додому. Під час змагань учасники відпочили та поспілкувалися з колегами та друзями, набули туристичних навичок, які в новому навчальному році зможуть передати своїм вихованцям. Дуже дякуємо за моральну і матеріальну підтримку відділу освіти, загальноосвітнім закладам №2,4, НВК,  приватному підприємцю Преподобному В.В. та Марчуку О., керівнику міського осередку «Свобода».

              Олена Матус,

директор Краєзнавчого центру