Всеукраїнський семінар-практикум – 2017

 

Відповідно до Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2017 рік, з 03 по 05 жовтня 2017 р. в Дніпропетровський області відбувся семінар-практикум директорів районних і міських центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів за темою «Сучасні підходи до реалізації державних програм та проектів в позашкільних навчальних закладах відповідно до європейського вектору розвитку», в якому брали участь керівники позашкільних закладів освіти з  14 областей України: Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська, Чернівецька, Дніпропетровська.

Організатори семінару–практикуму: Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді та Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва за підтримки Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

Активну участь у даному семінарі прийняла директор КПНЗ «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» міста Нетішина  Матус Олена Олександрівна.
Протягом заходу директори ознайомилися з досвідом роботи позашкільних і загальноосвітніх закладів Дніпропетровської області з питань національно-патріотичного виховання, туристсько-краєзнавчої роботи та європросвіти, туристсько-рекреаційними можливостями Дніпропетровщини. Відвідали краєзнавчий музей Березнуватівської СЗШ І-ІІІ ступенів де ознайомилися з експозицією присвяченою Герою Небесної Сотні Герою України С. Нігояну; музей туристичної слави «Музей Пам’яті А.Л. Маслакова» позашкільного навчального закладу «Криничанський центр учнівської молоді»; перший в Україні музей АТО «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО».

Одним з головних пунктів семінару було обговорення наступних питань:
• «Реформування, перспективи, пріоритети позашкільної освіти в Україні»;
• «Роль керівника позашкільного навчального закладу в визначенні стратегій розвитку закладу та його системи роботи»;

• «Науково-методичні основи та заходи з розвитку геотуризму серед учнівської молоді»;

• «Питання реалізації освітньо-виховних програм з напряму євроосвіта»;

• «Формування національної свідомості учнівської та студентської молоді засобами туризму та краєзнавства»;

• «Інноваційний підхід в системі розвитку спортивного туризму серед учнів та студентів навчальних закладів».

Виступ директора ДДЮЦМС Гончар Нелі Григорівни, лауреата Державної премії України в галузі освіти,  за темою «Роль керівника позашкільного навчального закладу в визначенні стратегій розвитку закладу та його системи роботи»  мотивував учасників семінару до активної роботи, наголосив на особисту відповідальність за колектив та програму розвитку закладу, підбір та розстановку кадрів, визначення  пріоритетів та удосконалення власного досвіду.

В ході проведення цікавого інноваційного заходу «Жива бібліотека» учасники семінару розглянули питання просування ідей толерантності в молодіжному середовищі. Зацікавила учасників і участь у тренінгу «Використання креативних підходів до патріотичного виховання учнівської молоді».
Олена Олександрівна Матус, директор ЦТКУМу,  прийняла активну участь в обговоренні проблемних питань та перспектив розвитку позашкільної освіти, поділилася пропозиціями щодо вдосконалення роботи з туристсько-краєзнавчого напряму та патріотичного виховання учнівської молоді.