Змагалися освітяни-туристи

Так вже повелося протягом багатьох років, що у пору життєдайної осені у лісовому масиві «Урочище Михайлівці», що розташоване між  мальовничими селами  Сушки, Михайлівці, та Радісне Красилівського району проходить Чемпіонат області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму.

В обласних змаганнях з туризму«Листопад – 2012», які тривали з  10 по 14 жовтня 2012 р., брали участь команди  22 районів та міст Хмельницької області (понад 250 учасників). Організатори Чемпіонату, а це Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді та відділ освіти Красилівської РДА, заздалегідь подбали про належні умови проведення змагань та їх урочисте відкриття.

Лісовий масив села Сушки  приймав   тих, хто любить туристські мандрівки, кого вабить екстрім, кому хочеться нових яскравих вражень.  Незважаючи на прохолодну погоду, красилівська земля зустріла усіх тепло та гостинно, як ведеться за українським звичаєм, хлібом-сіллю.

Захищати честь Нетішина поїхала вчительська команда у такому складі:  Матус Олена Олександрівна, директор Краєзнавчого центру, Білоус Юрій Анатолійович, керівник гуртка КЦ, Левчук Федір Володимирович, керівник гуртка КЦ, Онойко  Артем Сергійович, вчитель математики НВК, Зінчук Лариса Романівна, вчитель фізичного виховання НВК, Кондратюк Іван  Миколайович, вчитель фізичного виховання ЗОШ  –ІІІ ст. № 4, Яцюк Микола Сергійович, заступник директора ЗОШ І–ІІІ ст. № 1, Жмак Євгена Володимирович,  інструктор з фізичної культури ДНЗ № 3.

Це було просто незабутньо! Як у казці! Чудова атмосфера, компетентні керівники, дружна команда, прекрасний настрій, незабутні  враження. У п’ять днів вмістилося все хороше, що може бути у змаганнях. Звичайно, не все було легко. Йшли довго на дистанціях, витривалість падала, іноді відчували себе стомленими, вранці прокидались від холоду, теплого душу не було…

Три дні учасники чемпіонату показували свою майстерність у різних конкурсних програмах: «Індивідуальна і командна смуга перешкод», «Крос-похід», в’язання вузлів,  розпалювання вогнища. Виявляли неабияку майстерність у приготуванні каші, юшки, кулешу

Стартували  на командній „Смузі перешкод” ( зв’язки).. Дистанція  складна, її   протяжність500 мз ускладненням  крутопохила  переправа вниз, по навісній переправі через яр. Змагання проходили на двох гілках одночасно.  Головною суддівською колегією надзвичайно зручно, логічно й оглядово була організована й наведена дистанція. У цьому виді змагань нетішинська команда посіла сьоме місце серед 22 команд області. Високий рівень технічної майстерності на смузі показали Білоус Ю., Левчук Ф., Онойко А., Зінчук Л., Яцюк М.

 Біля вогнища після першого туру випробувань ми  аналізували пройдений маршрут. Складали план дій на подолання дистанції «Крос-Похід». Прораховували, де можна пройти без штрафних балів, визначали, хто піде першим, хто буде нести потерпілого і яким способом.

Витримці наших вчителів-туристів може позаздрити кожен. Уявіть собі: шість кілометрів лісом з набором висоти 15м,  із спорядженням за плечима, долаючи природні перешкоди, демонструючи навички орієнтування за легендою і компасом, шукаючи КП ( контрольні пункти). Таке подолати  можуть тільки сильні люди. І як результат -  шосте місце. Хотілося кричати від задоволення на весь ліс; швидкість, падіння, спуски, підйоми – постійні перешкоди  до невеличкої перемоги.

А як було приємно біля свого табору відчути запах звичайного українського борщу, який приготувала для туристів керівник команди Олена Олександрівна.

 Цікавий та насичений подіями день завершився біля вогнища. Лунали авторські пісні. Їх ще називають бардовськими, туристськими. Багато з них створюється в дорозі або під враженням походів, подорожей, екскурсій, експедицій або в думках про сині гори, прозорі озера, непізнані шляхи. І дійсно, всі, хто збирався на цей вечір біля вогнища на лісовій галявині в оточенні справжніх друзів, захопив дух цих пісень.

Третій день… Конкурсна програма з спортивного орієнтування, в’язання вузлів, розпалювання багаття. У Нетішина — четверте місце завдяки новому керівнику гуртка з пішохідного туризму Левчуку  Федору, який має  досконалі практичні та теоретичні навички та вміння.  Іван Кондратюк  швидко розпалив вогнище, точно таке, яке гріло нас протягом усіх днів змагань.

         Поверталася нетішинська  команда з гарним настроєм:  виборола шосте загальнокомандне місце серед 22 команд області. Це прекрасний результат, адже на попередніх змаганнях наше місце було 26! Результат закономірний, адже на нього працювало багато людей. Рішенням Нетішинської міської ради було виділено кошти на туристичне спорядження (вперше за останні роки!).

Начальник відділу освіти Моцик М.А.  кожного дня переймалась здоров’ям  членів команди.  Так само вперше, в цьому році участі команди освітян в змаганнях  фінансово посприяла і Рада ПО і ПК працівників освіти (голова – Шевчук Б.П.).

 Члени команди потоваришували, пізнали краще один одного. Не існує, напевно, міцнішої спільності людей, яка протягом усього  життя зберігає дружні зв’язки і духовну єдність, аніж туристи. Український борщ, туристські каші, рибну юшку ми їли завдяки приватному підприємцю Преподобному Валерію, який виділив нам продукти харчування.

Хочеться побажати  нетішинським туристам підкорення великих вершин як в буквальному, так і в переносному значенні.

Бажаємо щастя туристам усім,

Теплих днів і ночей без дощу і негоди,

Щоб завжди ви уміли у серці своїм

Рідну землю любити й любити природу.

автор статті: директор КЦ, Олена Матус