«Листопад-2016»

Традиційний Чемпіонат області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад-2016» відбувся цього року у лісовому масиві поблизу села Стуфчинці в першій декаді жовтня. Змагання проводились з метою популяризації спортивного туризму серед педагогів області, розвитку його як засобу активного відпочинку, оздоровлення, пропаганди здорового способу життя та є своєрідним полігоном для підготовки педагогічних кадрів, які займаються з учнівською молоддю дитячо-юнацьким туризмом.

У змаганнях взяли участь 18 команд з 11 районів, 2 об’єднаних територіальних громад та 5 міст області.

В програмі Чемпіонату були дві спортивні дистанції – «Командна смуга перешкод», «Крос-похід» та конкурсна програма, в яку увійшли конкурси: в’язання туристських вузлів, розпалювання туристського багаття та спортивне орієнтування. Крім цієї обов’язкової програми, учасникам був запропонований військово-спортивний квест, який став своєрідним майстром-класом для педагогів, бажаючих організовувати і проводити шкільний етап військово-патріотичної гри «Джура».

У перший день змагань на дистанції 3-го класу «Командна смуга перешкод», команди долали 10 етапів, розділених на 3 кола, – що дало можливість стартувати трьом командам одночасно, і долати кола по черзі, а це дозволило збільшити видовищність дистанції і азарт учасників. Команди долали спуски, підйоми схилом, різні види переправ – по колоді, навісній та крутопохилій. Команда нетішинських педагогів  подолала дистанцію шостою.

Другого дня команди змагалися на дистанції 4-го класу «Крос-похід за вибором». Дистанцію довжиною 9 кілометрів потрібно було подолати за обумовлений суддями заданий час. Командам було запропоновано, орієнтуючись за картою, знайти 6 етапів для подолання перешкод, обладнаних на місцевості, та 12 КП (контрольних пунктів) орієнтування. На етапах з перешкодами команди могли обирати варіант його подолання відповідно до своєї технічної підготовки. Кожний варіант мав свою бальну оцінку. Якщо швидко долаючи етап команда економила заданий час, то їй пропонувалися бонусні спеціальні завдання з туристських навичок, за які теж нараховувалися бали. У підсумку переможець мав набрати найбільшу кількість балів. Найкращий результат тут продемонструвала команда з Шепетівського району – вони набрали 1057 балів, подолавши всі етапи з мінімальними штрафами і знайшовши всі контрольні пункти орієнтування. Другий результат – у команди з міста Нетішина (тренер Левчук Ф.В.), а третій – у туристів-педагогів з міста Хмельницького.

У підсумку учасники 4-х перших команд змогли виконати норматив на розряд «Кандидат в майстри спорту України».

         У конкурсній програмі учасники Чемпіонату показали підготовку з туристських навичок і у спортивному орієнтуванні. У конкурсі «В’язання туристських вузлів» 1 місце у команди м. Кам’янця-Подільського. Кращою у  конкурсі «Розпалювання вогнища» була команда Шепетівського району, вони розпалили багаття в межах 3-х секунд. А найкращими у  конкурсі «Спортивне орієнтування»  була  команда Хмельницького району.

У загальному підсумку Чемпіоном області серед працівників освіти стала команда з Шепетівського району. Ми були четвертими.