«І оживає дух козацький»

14 жовтня з  давніх-давен серед багатьох християнських свят одним із найшанованіших є Покрова Пресвятої Богородиці. Святий Покров Богородиці став символом опіки і заступництва. Божу Матір вважали також своєю покровителькою й наші запорізькі козаки. Тому це свято інколи називають ще Козацькою Покровою, адже саме в цей день, 14 жовтня, ми відзначаємо День українського козацтва.  Запорожці збудували 12 церков, що носили ім’я Святої Покрови. У них щороку всім козацтвом відзначали свято Покрови. У цей день козаки також обирали нового отамана. У важкі часи українці завжди зверталися в своїх молитвах за допомогою до Матері Божої. І сьогодні, у цей неспокійний 2014 рік, ми теж із щирим серцем і любов’ю звертаємось до неї.

Вихованці гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» здійснили історичну експедицію «І оживає дух козацький».  Завдяки якій вихованці дізнались багато цікавого про героїчні сторінки козацького минулого нашої країни. Адже козацтво, попри всі його протиріччя і складності, є найцікавішим явищем в українській історії.

Запорізькі козаки і сьогодні надихають українських патріотів своїми прикладами жертовності, сміливості, рішучості і відваги. Козацтво стало символом прагнення українців до незалежності і свободи. З віків минулих козаки закликають нас боронити суверенітет України мудрістю, згодою, єдністю, братньою любов’ю.

Тож єднаймося у святому ореолі рідної неньки України! Шануймо героїчну історію нашого народу! І хай наша надія досягне неба!