ЧЕМПІОНАТ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ – «ЛИСТОПАД-2018»

Традиційний Чемпіонат області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад-2018» відбувся біля Голубих озер, у лісовому масиві поблизу села Стригани з 10 по 14 жовтня. Щорічні змагання проводяться з метою популяризації спортивного туризму серед педагогів області, розвитку його як засобу активного відпочинку, оздоровлення, пропаганди здорового способу життя та є своєрідним полігоном для підготовки педагогічних кадрів, які займаються з учнівською молоддю дитячо-юнацьким туризмом. Переглянути повністю

Щоб пізнати душу дитини, її треба бачити в природі

28  вересня 2018 року Нетішинське учнівське лісництво  комунального позашкільного закладу «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» спільно з Державним підприємством «Славутське лісове господарство» провели педагогічні читання, присвячені  100-річчю від дня народження Василя Сухомлинського.                       На захід були запрошені учнівські лісництва м. Славути та Славутського району. Модератором педагогічного читання була  Катерина Федорчук, методист центру. Переглянути повністю

Змагання з туризму серед працівників освіти

 

Цікаві, творчі, креативні, унікальні, молоді… Саме такі педагоги  загальноосвітніх закладів м. Нетішина  зібралися 27 вересня  в урочищі «Праліс», щоб відзначити Всесвітній день туризму.

Звичайно, змагання з туризму – найекстремальніші, найромантичніші і, безперечно, найулюбленіші. Не зважаючи на погодні умови (затягнуте густими хмарами небо),  на лоні прекрасних краєвидів, на свіжому повітрі під спів птахів та запахи вогнища вперше  зібрались педагоги міста — поціновувачі активного відпочинку.

На змагання зібралося 5 команд (4 – із загальноосвітніх навчальних закладів, і ЦТКУМ). Також була чималою група підтримки – друзі, колеги, члени родин. Учасників привітав Василь Мисько, начальник управління освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради та Олена Матус, директор ЦТКУМ. Тож змагання проходили весело, азартно та цікаво.

Змагання складалися традиційно з простенької «Смуги перешкод», до якої увійшли етапи: «Купини», «Жердини», «Перелаз»,  «Маятник», «Паралелі». Учасники змагань, а це переважно жінки, стійко та наполегливо долали не тільки фізично перешкоди, а й боролись з власним страхом та невпевненістю. Всі були згуртованими, зосередженими на досягненні високих результатів. Змагання проходили зі справжнім туристичним завзяттям.

У конкурсній програмі команди проявили багато вигадки, фантазії, зуміли показати себе яскравими та креативними.  Але неймовірне підбадьорювання груп підтримки  зі шкіл (які вболівали за всіх без виключення учасників) допомогло всім вдало завершити випробування.

І не дивлячись на болісні падіння, невдалі спроби та технічні помилки, перемогу серед загальноосвітніх закладів здобула команда НВК, друге місце у команди ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 і третє місце у ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Команда ЦТКУМ була організатором змагань і виступала поза конкурсом.
Закінчилися змагання нагородженням переможців та призерів змагань з туризму.
Стомленим, але щасливим відчував себе кожен член команди. Під час змагань учасники відпочили та поспілкувалися з колегами та друзями, набули туристичних навичок, які в новому навчальному році зможуть передати своїм вихованцям.

 

Операція «Жолудь»!

25 вересня День позашкілля. У комунальному позашкільному освітньому закладі «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» міста Нетішина він пройшов особливо. Вихованці гуртків «Юні лісівники», «Юні охоронці природи», «Екологічне краєзнавство» (керівник гуртків Аліна Біла) та  «Джура» (керівник гуртка Сергій Новіцький)  провели операцію «Жолудь». У красивому Кривинському парку, де дуже багато дубів,  вихованці збирали  великі та маленькі, червоні і жовті жолуді.  Всі працювали дуже дружно. Ми також мали можливість помилуватись осінніми барвами природи.                                                                                           За дві години уся наша команда зібрала три великих мішки – 120кг.                           За роботою час промайнув дуже швидко і ми не помітили, що час уже додому.  В закладі нас чекав ще сюрприз. Вихованець гуртка «Природа рідного краю» (керівник Людмила Троцик)   Біловус Вячеслав разом із батьком зібрав 50кг жолудів.  Лісничий Нетішинського лісництва Андрій Ткачук  подякував за роботу.  А я дякую лісничому за гарну організацію, за автобус, за супровід. Операція «Жолудь» проведена вдало! 

370 червоних дубів посаджено на честь 370-річчя битви під Пилявцями

 

Під час заняття на тему «Героїчні сторінки України»,  де вихованці гуртка  «Юні козаки Поділля» дізнались про битву під Пилявою, один з вихованців запропонував посадити ліс і  так зберегти пам’ять.  З цією пропозицією ми звернулись до лісничого Нетішинського лісництва Андрія Ткачука.  Приємно, що юних козаків підтримали  і юні лісівники закладу.  19 квітня 2018 року  вихованці гуртків  «Юні козаки поділля» та «Юні лісівники» (керівники олена Матус, Аліна Біла  та Катерина Федорчук) Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді  висадили 370 молодих червоних дубів на честь 370-річчя битви під Пилявцями. Протягом літа ми будемо спостерігати  за молодими дубами, а 11-12 вересня вихованці ЦТКУМу своє заняття про битву під Пилявцями проведуть на лісовій галявині… Переглянути повністю

Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» продовжується

 

 

Ліс не тільки дає життя, а й пише його історію. Треба тільки вміти вслухатись у своєрідну симфонію шуму дерев і вона багато про що розповість.                  Щороку навесні  проходить Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». 24 вихованці гуртків «Юні лісівники»  та «Юні козаки Поділля» (керівники Аліна Біла, Олена Матус та Катерина Федорчук) Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді в рамках акції  19 квітня 2018 року  посадили на площі 0,5 га 370 червоних дубів  на честь 370-річчя битви під Пилявою та 3500 сосни звичайної.                                                                                                 Андрій Ткачук, лісничий Нетішинського лісництва, подякував за якісну посадку дерев вихованцям, а ми переконались, що акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» – це не просто пропаганда, а дієвий важіль у процесі створення та збереження лісу. Переглянути повністю

ЩОРІЧНА АКЦІЯ «МАЙБУТНЄ ЛІСУ В ТВОЇХ РУКАХ» СТАРТУВАЛА або МАЙСТЕР-КЛАС ВІД АНДРІЯ ТКАЧУКА

 

Незвичайним був  день 22 березня 2018 року для вихованців  гуртків еколого-натуралістичного напряму Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Сьогодні стартувала щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів  «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 21 квітня. Переглянути повністю